Tanıtım programları

İHO EBRAR; kurulduğu tarihten itibaren her yıl belirli dönemlerde  faaliyetlerini tanıtıcı programlar düzenlemektedir. Özellikle her sene sonunda yıllık faaliyet raporunu ofislerinin bulunduğu şehirlerdeki cami ve derneklerde gönullü ve hayırseverlerle paylaşmaktadır. Büyük kapsamlı projelerden ( Kurban, Ramazan, Toplu Programlar) sonra gönüllü ve temsilcilerimizin izlenimlerini aktardığı programlar düzenleyip, hayırseverleri yapılan konusunda bilgilendirmektedir. Bu programlarda yapılan faaliyetlere ait fotoğraf ve videolar sinevizyon şeklinde aktarmaktadır.

İHO-EBRAR Moslim Expo Fuarında Tanıtıldı

Merkezi Hollanda’da bulunan Uluslararası Yardım Kuruşu IHO- Ebrar, Müslüman kültürünün tanıtılması amacıyla geçtiğimiz hafta sonu Belçika’nın Antwerpen şehrinde, 2.si düzenlenen ‘Moslim Expo Vlaanderen’ fuarında açılan stantta tanıtıldı.
Merkezi Hollanda’da bulunan Uluslararası Yardım Kuruşu IHO- Ebrar, Müslüman kültürünün tanıtılması amacıyla çok sayıda İslami kuruluş tarafından organize edilerek, geçtiğimiz hafta sonu Belçika’nın Antwerpen şehrinde  2.si  düzenlenen   ‘Moslim Expo Vlaanderen’ fuarında açılan stantta tanıtıldı.

Belçika’nın Flaman bölgesinin başkenti Antwerpen’de bu yıl 2.si Moslim Expo Flaanderen adlı fuarın ikincisi düzenlendi. Çeşitli Müslüman kültürlerinin tanıtıldığı konferans, panel ve workshopların yer aldığı fuarda çok sayıda kuruluş stant  açtı.

Çok sayıda İslami kuruluşun organize ettiği fuarda düzenlenen etkinlikle, Belçika’da yaşayan farklı milletlerden Müslümanların bir araya gelip kaynaşması ve artan İslam düşmanlığına karşı İslam’ın gayr-ı Müslimlere doğru bir şekilde tanıtılması amaçlanıyor.

Her kesimden katılımın  olduğu ve iki gün süren  etkinlik Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinliğin organizatörlerinden Ramzi Zerqane bir açılış konuşması yaptı.

İLKHA mikrofonuna da organizasyon hakkında bilgi veren Ramzi Zerqane, Moslim Expo’nun çok sayıda insiyatif sahibi kuruluş tarafından düzenlenen zengin bir etkinlik olduğunu belirterek, “Tüm bu kuruluşlarla birlikte organize edilen bu etkinlikte, Müslümanların yaşamlarının keşfedilmesi ve Müslümanlar ile gayri Müslimlerin bir araya gelebilmesi açısından kültür sanat gibi çeşitli yöntemlerle İslam’ın zenginliklerini yansıtmak amacındayız.”  dedi.

Uluslararası yardım kuruluşu İHO-EBRAR tanıtıldı

Yaptığı yardımlarla Türkiye, Filistin, Afrika, Bosna Hersek, Pakistan ve Arakan’da ismini duyuran Uluslar Arası Yardım Kuruluşu IHO Ebrar  da fuarda bir tanıtım standı açtı. Yoğun ilgi gösterilen stant hakkında konuşan IHO- Ebrar gönüllülerinden Ceyhun Korkmaz, kurulan stantta yapılan çalışmaları anlattı.

Özellikle Nepal depremindeki yaraları sarma amacıyla yeni başlattıkları kampanyanın duyurulması ve halen devam etmekte olan Türkiye ve Filistin’deki kardeş aile ve yetim edinme projesi çerçevesinde onlarca aileye sponsor bulma çalışmalarının yapıldığını ve Afrika’da su sıkıntısının had safhada olduğu Çad’da açılan su kuyusunun hayırseverlere duyurulduğunu aktardı.(Abdurrahman Ekinci- İLKHA)

İHO-EBRAR 2014 Projelerini Belçika’da Anlattı

Merkezi Hollanda’nın Den Haag şehrinde Bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO Ebrar, Belçika’nın Antwerpen şehrinde düzenlenen programda, 2014 yılında yaptıkları yardım faaliyetleri ile yeni yıla dair projelerini anlattı.

Cumartesi akşamı  IHO Ebrar’ın erkek ve bayan  üye ve gönüllülerine, yönelik gerçekleşen  programa  IHO Ebrar Başkanı  Doktor  Abdurrahman Alpsoy katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. IHO Ebrar Başkanı Doktor Abdurrahman  Alpsoy  programda yaptığı konuşmada,  IHO Ebrar’ın kısa öz geçmişini  açıkladıktan sonra, 2014  yılında  yaptıkları yardım  faaliyetleri ile yeni yıla dair projelerini anlattı.

Alpsoy  konuşmasında, IHO Ebrar’ın 2010’da Belçika’da kurulup, 2011’de  de merkezinin Hollanda’ya alındığını belirterek,  kurulduğu günden beri aralıksız faaliyetlerini sürdürdüğünü, ilk yardım faaliyetinin ise, Elazığ’da yaşanan deprem sonucunda depremzedelere yaptıkları yardım olduğunu söyledi.

Alpsoy daha sonra 2011’de vuku bulan  Van depreminde, Pakistan’da yaşanan sel felaketi ile Arakan ve bazı Doğu Asya ülkelerinde zor durumda olan Müslümanlara yardım edildiğini,  özelikle Gazze’de düzenli olarak yardım yapıldığını ifade etti.

Alpsoy ayrıca  Bosna Hersek’te yaşanan sel  felaketi sonucunda muhtaç insanlara yardım eli uzattıklarını belirten Alpsoy, IHO Ebrar’ın kurulduğu günden bu güne kadar faaliyetlerine durmaksızın, dünyanın dört bir yanda devam ettiğini söyledi.

Alpsoy daha sonra, “2014 Ramazan ayı boyunca 10 farklı bölgede toplam 420 aileye düzenli gıda yardımı yaptık, bununla birlikte Kobani mülteci kampında yardım faaliyetleri düzenleyip, ayrıca  dünyanın diğer ülkelerinde  6 bine  yakın aileye yardım gerçekleştirdik.” dedi.

Alpsoy konuşmasının devamında IHO Ebrar’ın 2015 yılındaki hedef ve  projelerini anlattı.

Alpsoy devamla , “Dünyanın bir çok ülkesini kapsayan Kardeş Aile Projesi, Yetim Edinme Projesi, Muhtaç Öğrencilere Burs Projesi, muhtaç ailelere düzenli aylık gıda yardımı, acil sağlık yardımı gibi projelerimiz var. 2015 yılında deprem sel, heyelan gibi doğal afet ve savaş mağdurlarına yardım edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu genel projeler dışında rutin olarak  düzenledikleri Ramazan ayı  programları olduğunu söyleyen Alpsoy, her yıl Ramazan ayı boyunca  yardıma muhtaç ailelere kumanya, iftarlık ve bayramlıkların verildiğini aktardı.

Bunun yanında yıl boyunca, kurban programı yardımları, kış mevsiminde ısınma ve barınma yardımları, muhtaç çocuk ve ailelere giyinme-barınma yardımları, fakir çocuklara sünnet projesi, suyun bulunamadığı ülkelerde temiz içme suyu bulma projelerini yürüttüklerini  ifade etti.

Alpsoy IHO Ebrar’ın kısaca yürüttüğü faaliyetlerini aktardıktan sonra yapılan bu yardımların kaynaklarını açıkladı.

Genellikle acil yardım kampanyalarının, camilerden veyahut dernekler bünyesinde  toplandığını belirten Alpsoy, bununla birlikte düzenli yardım severlerden toplanan aylık aidatların olduğunu, evlere ve iş yerlerine yardım kumbaralarının dağıtıldığını belirtti.

Evlere dağıtılan bu kumbaraların, aileler ve çocuklar için önemli olduğunu dile getiren Alpsoy,  “Toplanan diğer yardımlar; adaklar, akikalar, fitre, zekat, kurban bağışı, kişisel ve özel sponsorluklar ile bağışlardır” ifadelerini kullandı.

IHO Ebrar Başkanı Alpsoy, son olarak, IHO Ebrar olarak 2015 yılı için saydıkları bütün faaliyetleri daha fazla çoğaltarak ve yeni yardım projeleriyle faaliyetlerine hız vererek devam edeceklerini belirti.

Program IHO Ebrar’ın faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterisi ile son buldu.(Abdurrahman Ekinci-İLKHA)

İHO Ebrar Paris’te Üye Ve Gönüllüleriyle Buluştu

İHO-EBRAR, yardım faaliyetlerini tanıtmak ve değerlendirmek amacıyla Paris’te erkek ve bayan üye ve gönüllülerine yönelik ayrı oturumlar halinde program düzenledi.
Cumartesi akşamı  İho Ebrar’ın erkek  üye ve gönüllülerine,  Pazar sabahı  da bayanlara yönelik gerçekleşen  programa  İho Ebrar Başkanı  Doktor  Abdurrahman Alpsoy katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. İho Ebrar Başkanı Doktor Abdurrahman  Alpsoy  programda yaptığı konuşmada,  Iho Ebrar’ın  kısa öz geçmişini  açıkladıktan sonra, 2014  yılında  yaptıkları yardım  faaliyetleri ile  projelerini tanıttı.

Alpsoy  konuşmasında, İho Ebrar’ın 2010’da Belçika’da kurulup, 2011’de  de merkezinin Hollanda’ya alındığını belirterek,  kurulduğu günden beri aralıksız faaliyetlerini sürdürdüğünü, ilk yardım faaliyetinin ise, Elazığ’da yaşanan deprem sonucunda depremzedelere yaptıkları yardım olduğunu söyledi.

Daha sonra 2011’de vuku bulan  Van depreminde, Pakistan’da yaşanan sel felaketi ile Arakan ve bazı doğu Asya ülkelerinde zor durumda olan Müslümanlara yardım edildiğini,  özelikle Gazze’de düzenli olarak yardım yapıldığını, ayrıca  Bosna Hersek’te yaşanan sel  felaketi sonucunda muhtaç insanlara yardım eli uzattıklarını belirten Alpsoy, İho Ebrar’ın kurulduğu günden bu güne kadar faaliyetlerine durmaksızın, dünyanın dört bir yanında devam ettiğini söyledi.

2014 Ramazan ayı boyunca 10 farklı bölgede toplam 420 aileye düzenli gıda yardımı yaptıklarını, bununla birlikte Kobani mülteci kampında yardım faaliyetleri düzenlediklerini, ayrıca  dünyanın diğer ülkelerinde  6 bine  yakın aileye yardım edildiğini açıkladı.

Alpsoy konuşmasının devamında  İho Ebrar’ın 2015 yılındaki hedef ve  projelerini anlattı. Alpsoy , dünyanın bir çok ülkesini kapsayan kardeş aile projesi, Yetim edinme projesi, muhtaç öğrencilere burs projesi, muhtaç ailelere düzenli aylık gıda yardımı, acil sağlık yardımı gibi projelerinin olduğunu belirten Alpsoy,  2015 yılında deprem sel, heyelan gibi doğal afet ve savaş mağdurlarına yardım edileceğini dile getirdi.

Bu genel projeler dışında rutin olarak  düzenledikleri Ramazan ayı  programları olduğunu söyleyen Alpsoy, her yıl Ramazan ayı boyunca  yardıma muhtaç ailelere kumanya, iftarlık ve bayramlıkların verildiğini aktardı. Bunun yanında yıl boyunca, kurban programı yardımları, kış mevsiminde ısınma ve barınma yardımları, muhtaç çocuk ve ailelere giyinme-barınma yardımları, fakir çocuklara sünnet projesi, suyun bulunamadığı ülkelerde temiz içme suyu bulma projelerini yürüttüklerini  ifade etti.

Başkan Abdurrahman  Alpsoy  İho Ebrar’ın kısaca yürüttüğü faaliyetlerini aktardıktan sonra yapılan bu yardımların kaynaklarını açıkladı. Genellikle acil yardım kampanyalarının, Camilerden veyahut dernekler bünyesinde  toplandığını belirten Alpsoy , bununla birlikte düzenli yardım severlerden toplanan aylık aidatların olduğunu,  evlere ve iş yerlerine yardım kumbaralarının dağıtıldığını belirtti. Evlere dağıtılan bu kumbaraların, aileler ve çocuklar için önemli olduğunu belirten  Alpsoy,  toplanan diğer yardımların adaklar, akikalar, fitre, zekat, kurban bağışı, kişisel ve özel sponsorluklar ile bağışlar olduğunu söyledi.

İho Ebrar Başkanı Doktor Abdurrahman Alpsoy, son olarak, İho Ebrar olarak 2015 yılı için saydıkları bütün faaliyetleri daha fazla çoğaltarak ve yeni yardım projeleriyle faaliyetlerine hız vererek devam edeceklerini belirti.Program İho Ebrar’ın  faaliyetlerini anlatan sinevizyonla son buldu. (Enes Suiçer-İLKHA)

This website mainly uses necessary cookies, in the youtube videos, marketing cookies are used, is that ok? More info

The cookie settings on this website are set to 'allow cookies' to give you the best browsing experience possible.If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click on "Accept" below then you agree with these institutions.

Close